نکروز آواسکولار چیست؟

شاید کمتر کسی با نکروز آواسکولار آشنا باشد، منظور از نکروز مرگ بافت استخوانی است که به‌دلیل کمبود خونرسانی به استخوان ایجاد می‌شود. این عارضه می‌تواند منجر به شکستگی‌های جزئی در استخوان و در نهایت از بین رفتن استخوان شود. شکستگی استخوان یا در رفتگی مفصل می‌تواند جریان خون را در بخشی از استخوان قطع کند.

در اغلب مواقع به‌دلیل استفاده طولانی مدت از داروهای استروئیدی با دوز بالا و مصرف بیش از حد الکل، افراد دچار نکروز آواسکولار (avn) می‌شوند. احتمال ایجاد این بیماری در هر فردی وجود دارد؛ اما، در اغلب مواقع بین 30 تا 50 سالگی بیشتر مشاهده شده است.

PRP چیست؟

این ماده در اصل نوع غلیظ شده یکی از سلول‌های موجود در خون به نام پلاکت است که از خون خود بیمار تهیه میشود، پلاکت‌ها و پلاسما دارای تعدادی مواد لازم برای رشد و تکثیر سلول‌ها برای ترمیم و رفع التهاب می‌باشند. بیشترین تاثیر PRP در درمان استئوآرتریت زانو (یا همان آرتروز) و آسیب‌های ورزشی مثل پارگی تاندون شانه و رباط‌های آرنج و زانو می‌باشد. بیشترین تاثیر PRP بر روی ترمیم بافت‌ها می‌باشد.

آرتروسکوپی چیست؟

یک وسیله تشخیصی درمانی برای بیماری های مفصلی می‌باشد.

در این روش به کمک دوربین و وسایل مخصوص جراح اورتوپد داخل مفصل را بر روی مانیتور تحت دید مستقیم میبیند و در صورت تشخیص بیماری آن را تحت درمان قرار می‌دهد.

آرتروسکوپی جراحی لیزری نیست چراکه نور مورد استفاده برای دیدن در آرتروسکوپی یک نور معمولی‌ست و لیزر هیچ کاربردی ندارد.

فیزیوتراپی چیست ؟

فیزیوتراپی (به انگلیسی: physiotherapy) شیوه‌ای از درمان که روشهای مختلف غیر دارویی و جراحی مانند: تجهیزات فیزیکی، مانورهای دستی، تمرین درمانی و هیدرو تراپی و یا امکانات درمانهای طبیعی را برای پیشبرد معالجه به کار می‌گیرد، در این روشها از ورزش، نور، پرتوهای فرابنفش و فروسرخ، گرما و جریان برق استفاده می‌شود. فیزیوتراپی حیطه‌ای از پزشکی است که هدف آن پیشگیری از بیماری‌ها، درمان، توانبخشی و بالا بردن سطح سلامت می‌باشد.

آدرس کلینیک ارتوپدی شیراز

آدرس: شیراز، قصردشت، ابتدای بلوار بهشتی (خلدبرین)، مجتمع پزشکی پالادیوم، طبقه پنجم واحد ‌B-27

موبایل: 09177660493

ایمیل : dr.j.dehghani@gmail.com

ویژگی های کلینیک ارتوپدی شیراز

کلینیک ارتوپدی شیراز ، مدرن ترین و پیشرفته ترین کلینیک ارائه دهنده ی خدمات فوق تخصصی به بیماران داخل و خارج از کشور( توریسم درمانی) در زمینه ستون فقرات ، ارتوپدی و درد شروع به فعالیت نموده است. پزشکان این مجموعه را بهترین و مجربترین جراحان فوق تخصص ستون فقرات و ارتوپدی در شیراز تشکیل داده اند. ارائه خدمات با استفاده از جدیدترین روش های تشخیصی و درمانی و مدرن ترین تجهیزات پزشکی در سطح استاندارد های بین المللی همگام با مراکز مشهور و معتبر در آمریکا و اروپا میباشد.

متخصصین مرکز ارتوپدی در شیراز ، بهترین و مجربترین جراحان فوق تخصص ستون فقرات و ارتوپدی تشکیل داده اند که در همین راستا نمونه هایی از جراحی و عمل ها را در دپارتمان های مختلف کلینیک می توانید مشاهده کنید.